Nie wiem czyj to numer- jak mogę to szybko sprawdzić?

W Internecie funkcjonuje obecnie stron internetowych, które pełnią rolę wyszukiwarek nieznanych numerów. Być może kiedyś korzystałeś już z tego rozwiązania. Jeśli tak, pewnie miało to miejsce wtedy, kiedy dzwonił do ciebie ktoś z nieznanego numeru, a ty nie wiedziałeś kto to. Nie odebrałeś wtedy tego połączenia, tylko po prostu je zignorowałeś. Jednak ta sprawa nie dawała ci spokoju. Chciałeś za wszelką cenę dowiedzieć się kto chciał się z tobą skontaktować. Wtedy zapewne taka wyszukiwarka numerów stała się dla ciebie nieocenioną pomocą. Przyznasz także, że korzystanie z takiej strony to czysta przyjemność i niebywale prosta sprawa.

Kto dodaje informacje o numerach do wyszukiwarek?

Internetowe wyszukiwarki numerów telefonów to nic innego jak wielkie bazy danych. Zawierają one spis numerów telefonów wraz z przypisanymi do nich abonentami, którzy są właścicielami konkretnych numerów. Jednak już teraz ważne, abyś uświadomił sobie, że takie elektroniczne bazy danych nie są jakimiś oficjalnymi zestawieniami. Wykluczone. Nie tworzy ich bowiem żadna państwowa instytucja czy publiczny urząd. Może stworzyć ją każdy, albo przynajmniej może przyczynić się do ulepszenia takiej witryny. Wystarczy, że wpiszemy tam jakieś informacje o numerach i wtedy staniemy się współautorami takich stron. Bowiem na tym właśnie opiera się powstawanie wyszukiwarek. Punktem wyjścia są doświadczenia ich użytkowników związane z połączeniami z nieznanych numerów. Jeśli mieli oni kiedyś sytuację związaną z niechcianymi połączeniami z obcych numerów mogą oni podzielić się tym z innymi osobami, korzystającymi ze stron. Główny cel, jaki im przyświeca to wzajemna pomoc internautów oraz wymiana informacji. Możliwe jest to właśnie dzięki interaktywnej formie takich stron.

Ochrona przed oszustami

Takiego typu strony mogą okazać się dla nas wybawieniem, szczególnie wtedy kiedy grozi nam jakieś niebezpieczeństwo. Bowiem pomimo tego, że takie telefony po prostu zakłócają nasz spokój i nękają nas to przede wszystkim mogą mieć na celu coś znacznie gorszego. Może być to na przykład chęć wyłudzenia od nas naszych pieniędzy i naciągnięcie nas na płacenie wysokich rachunków za telefon.

https://whose-number-is.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Nowe wiadomości internetowe – zobacz, co dzieje się w branży 2018
Shale theme by Siteturner